info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

АУП презентувала новий посібник "Нариси з історії Криму" в етері Громадського радіо

08.08.2022  

7 серпня о 9:25 в етері Громадського радіо на інформаційному постійнодіючому маратоні з Андрієм Куликовим Академія української преси презентувала новий посібник — "Нариси з історії Криму у ХХ-ХХІ ст.: 1990–2014 рр.: додатковий матеріал для вчителів для 11 класу загальної середньої освіти. Навчально-методичний посібник".

"Думка щодо того, щоб Крим, як територія населена корінним народом України киримли, був більше представлений під час викладання курсу історії виникла в 2015 році, — розповідає менеджерка медіаосвітніх програм АУП Оксана Волошенюк. — Під час Літньої школи АУП медіаосвіти і медіаграмотності, коли наша колега Валентина Потапова, кримчанка, яка змушена була виїхати з Ялти, оповідала про ці трагічні події 2014. Тоді більшість з присутніх, професійних істориків, відсторонилися, прозвучало: "Бо ж це її локальна історія". Але це наша спільна історія. І якщо учнівство знатиме про це більше, аніж кілька параграфів — то ми все робимо правильно."

Автори посібника:

Цалик Станіслав, український історик і письменник. Автор/співав­тор 10 книг. Працює в документальному жанрі, пише про маловідомі або невідомі сторінки української історії. Співпрацює з провідними українськими ЗМІ, має численні публікації в закордонних виданнях, постійний автор BBC News Ukraine. Член Асоціації європейських жур­налістів та Української Кіноакадемії. Лауреат Мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука в галузі кіномистецтва.

Волошенюк Оксана, менеджерка медіаосвітніх програм Академії укра­їнської преси, наукова співробітниця відділу кіномистецтва і телеба­чення Інституту мистецтвознавства фольклору та етнографії імені М. Рильського НАН України.

Мокрогуз Олександр, завідувач катедри суспільних дисциплін та ме­тодики їх викладання Чернігівського обласного інституту післяди­пломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук.

Завантажити посібник можна за посиланням.

Надзвичайна подяка Валентині Потаповій, Голові «ГО Альменда», яка допомогла з візуалізацією новітньої історії Криму, і Андрію Куликову, журналісту, засновнику Громадського радіо за їх повсякчасну підтримку «порядку денного» щодо Криму.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram