7 серпня о 9:25 в етері Громадського радіо на інформаційному постійнодіючому маратоні з Андрієм Куликовим Академія української преси презентувала новий посібник — "Нариси з історії Криму у ХХ-ХХІ ст.: 1990–2014 рр.: додатковий матеріал для вчителів для 11 класу загальної середньої освіти. Навчально-методичний посібник".
"Думка щодо того, щоб Крим, як територія населена корінним народом України киримли, був більше представлений під час викладання курсу історії виникла в 2015 році, — розповідає менеджерка медіаосвітніх програм АУП Оксана Волошенюк. — Під час Літньої школи АУП медіаосвіти і медіаграмотності, коли наша колега Валентина Потапова, кримчанка, яка змушена була виїхати з Ялти, оповідала про ці трагічні події 2014. Тоді більшість з присутніх, професійних істориків, відсторонилися, прозвучало: "Бо ж це її локальна історія". Але це наша спільна історія. І якщо учнівство знатиме про це більше, аніж кілька параграфів — то ми все робимо правильно."
Автори посібника:
Цалик Станіслав, український історик і письменник. Автор/співавтор 10 книг. Працює в документальному жанрі, пише про маловідомі або невідомі сторінки української історії. Співпрацює з провідними українськими ЗМІ, має численні публікації в закордонних виданнях, постійний автор BBC News Ukraine. Член Асоціації європейських журналістів та Української Кіноакадемії. Лауреат Мистецької премії «Київ» імені Івана Миколайчука в галузі кіномистецтва.
Волошенюк Оксана, менеджерка медіаосвітніх програм Академії української преси, наукова співробітниця відділу кіномистецтва і телебачення Інституту мистецтвознавства фольклору та етнографії імені М. Рильського НАН України.
Мокрогуз Олександр, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук.
Завантажити посібник можна за посиланням.
Надзвичайна подяка Валентині Потаповій, Голові «ГО Альменда», яка допомогла з візуалізацією новітньої історії Криму, і Андрію Куликову, журналісту, засновнику Громадського радіо за їх повсякчасну підтримку «порядку денного» щодо Криму.