Веб-квест дослівно перекладається як “інтернет-вікторина”. Це поєднання завдання, що містить проблему, і своєрідною рольовою грою. Освітній веб-квест – це сторінка в інтернеті, на якому розписаний детальний план виконання завдання для учасників
Веб-квест "Розумій та аналізуй" - тренування відповідального сприйняття, осмислення та застосування інформації, яку ми споживаємо.
Розвивати вміння:
-користуватися QR кодом, , інформацією з джерел декількох інтернет сайтів та видань;
- сприймати та аналізувати тексти;
-розрізняти сайти-одноденки для поширення даних, які були комусь ситуативно вигідні;
-мислити критично, щоб не стати жертвою або навіть джерелом неправдивих новин.
Гаджет -ПК, планшет,мобільний телефон. Посилання ( QR код) на веб квест " Розумій та аналізуй" сайту "Всеосвіта".
Використані об'єкти в вебквесті: Himars, ЗСУ, прапор, трактор, танк, Патрон, мак, соняшник, джміль, сонечко, гусак, Bayraktar, дрон, літак, дуло танка(вихід з гри).
Хмара слів з зашифрованим висловом "Відповідально сприймай, осмислюй та застосовуй інформацію, яку споживаєш".
Вчитель.
Слово «фейк» міцно увійшло в наше повсякденне життя: у 2020 р. вже 77% українців знали про існування дезінформації в медіа. Проте 58% з них не вважали це серйозною проблемою, а 62% були переконані у власній здатності розпізнати неправдиву новину. Ця впевненість не підтвердилася практичним тестом, який проводили соціологи. Результати показали, що у 2020 р. лише 3% українців спроможні безпомилково відрізнити фейк від достовірного повідомлення (у 2019 р. таких було 11%). За умов потужної інформаційної війни Росії проти України, такі дані є особливо загрозливими.
Інші країни східної Європи також перебувають під постійним прицілом кремлівської машини пропаганди. Так, у Польщі проросійські вкиди спекулюють на темах вакцин, ЛГБТ, біженців та українських мігрантів. У Вірменії активність кремлівської пропаганди різко зросла у зв'язку з пандемією COVID-19 та війною у Карабаху.
Навчитись медіаграмотності — важливо, але лише невелика кількість людей сама буде шукати відповіді чи перевіряти факти на спеціалізованих ресурсах. Як можна впорядкувати інформаційний хаос навколо себе? Лише за допомогою критичного мислення та медіаграмотності — тобто відповідального сприйняття, осмислення та застосування інформації, яку ми споживаємо.
Вчитель: відкрийте( завантажте ) на смартфонах зчитувач QR кодів і зайдіть за цим посиланням - https://vseosvita.ua/webquest/start?id=10597&id_user=196954&hash=514
Дотримуйтесь вказівок і пройдіть веб-квест "Розумій та аналізуй" .
Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи- розшифруй(прочитай) вислів, який захований в хмарі слів.
Очікувані результати:Оволодіння навичками:
-вмінням знаходити кілька способів рішень проблемної ситуації;
-визначати найбільш раціональний варіант;
-обгрунтовувати свій вибір;
-критичного та логічного мислення.
Розшифруй (прочитай) вислів, який захований в хмарі слів - "Відповідально сприймай, осмислюй та застосовуй інформацію, яку споживаєш".
1.https://creativeeurope.in.ua/p/artifake
2.https://filter.mkip.gov.ua/test/
3.https://vseosvita.ua/webquest/rozumii-ta-analizui-10597.html