info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ

Матеріал на сайті автора

АНІМАЦІЙНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ВІДЕОРОЛИК: «УКРАЇНА НА ШЛЯХУ ДО СТАЛОГО РОЗВИТКУ»

Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання здійснити низку реформ, які дозволять побудувати економіку з низьким вмістом вуглецю. З метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань на початку 2015 року Президент затвердив Стратегію сталого розвитку “Україна-2020”.

Анімаційний навчальний відеоролик: «Україна на шляху до сталого розвитку»

Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна взяла на себе зобов’язання здійснити низку реформ, які дозволять побудувати економіку з низьким вмістом вуглецю. З метою виконання Україною взятих на себе зобов’язань на початку 2015 року Президент затвердив Стратегію сталого розвитку “Україна-2020”.

Дана стратегія є дзеркальним відображенням відповідної стратегії розвитку “ЄС-2020”, в основі якої лежить концепція сталого розвитку. Основною складовою даної стратегії є скорочення викидів парникових газів в атмосферу, підвищення частки відновлюваної енергії в загальній структурі споживання, підвищення рівня енергоефективності економіки.

Досягнення поставлених цілей вимагає використання широкого спектру фінансових інструментів, які умовно можна поділити на фіскальні та ринкові. Якщо частина фіскальних інструментів вже використовуються в Україні, то ринкові інструменти практично відсутні.

Саме тому доцільним є використання досвіду Німеччини, яка є одним з лідеров ЄС в частині реалізації положень Стратегії "ЄС-2020". Зокрема, важливою відмінною рисою німецької системи фіскальних інструментів є їхня спрямованість на підтримку як підприємств, так і звичайних громадян, що мають бажання долучитися до процесу формування умов для сталого розвитку країни. В Україні ж наявні фіскальні інструменти зорієнтовані на підприємства, що не дає можливості в повній мірі залучити всіх учасників ринку до реалізації прийнятої стратегії. Окрім того, однією із складових Угоди про асоціацію України з ЄС є створення в нашій країні системи торгівлі дозволами на шкідливі викиди в атмосферу. Саме створення такої системи дозволить використати можливості ринкових фінансових інструментів задля скорочення викидів парникових газів в атмосферу та поступово зменшити споживання традиційних джерел енергії. Вивчення і застосування досвіду Німеччини дасть можливість Україні створити умови для сталого розвитку і досягти визначених у Стратегії сталого розвитку "Україна - 2020" цілей.

Фонд Конрада Аденауера хотів би привернути увагу широких кіл громадськості до проблематики імплементації основних засад сталого розвитку в України та необхідності переходу на низьковуглецеву економіку і саме тому підтримав створення цього навчального анімаційного відеоролику. Приємного перегляду!

 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram