info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

15 травня у столичному Будинку кіно відбулася урочиста церемонія вручення першої Премії Національної спілки кінематографістів України

18.05.2014  

Найкращим вітчизняним фільмом року Національна спілка кінематографістів України   визнала  картину «Хайтарма»,  режисер Ахтем  Сейтаблаєв, яка оповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу – депортацію з Криму, яка розпочалась 18 травня 1944 року. Це перший художній фільм в історії кримськотатарського народу.

Якщо в нас не буде українського кінематографа і культурної політики –  то  те в нас не буде української ідентичності, а значить і держави, і ми не зможемо себе  усвідоміти як вільна країна -  сказав відомий український кінорежисер А. Матешко, який вручав другу номінацію «Хайтармі» - за кращий ігровий фільм України в 2013 році.

Вперше за останні  20 років  в Україні було створено понад 40 фільмів різних жанрів. Ініціатором вручення Премії Національної спілки кінематографістів виступив режисер, секретар правління Роман Ширман. Премію НСКУ засновано з метою відродження та розвитку українського кіномистецтва, підвищення творчої майстерності митців, підтримки молодих кінематографістів, пропаганди найкращих здобутків українського кіно. Завдання Премії – визначення найкращих фільмів та відзначення кінематографістів за творчі здобутки за результатами року, що минув. Чи не найкраще ідею премію висловив кінорежисер В. Матушко

Сергій Тримбач, Голова Національної спілки кінематографістів також висловив надію, що вручення Премії українським фільмам стане щорічною традицією.

Лауреати:

нагородження було почато з найкращого анімаційного фільму 2013, де приз вручав патріарх української анімації  Євген Сивокінь, який зауважив, що завше анімація була  на завершення списку кіно блокноту, але сьогодні від радо відкриває цю церемонію. ( До речі режисер А. Лавренішин є учнем Є.Сивоконя)

«Крамниця співочих пташок», режисер А. Лавренішин

(Номінанти: «Крамниця співочих пташок», режисер А. Лавренішин, «№201», режисер О. Педан, «Чорнозем», режисер С.Коваль)

Найкращий неігровий фільм 2013:

«Лариса Кадочникова. Автопортрет», режисери Л. Кадочникова, Д.Томашпольський

(Номінанти: «Лариса Кадочникова. Автопортрет», режисери Л. Кадочникова, Д.Томашпольський, «Позитив», режисер П.Кельм, «Табір», режисер О. Балагура, «Пам’ятник, який створив Лук’ян», режисер А. Рожен).

Найкращий фільм-дебют 2012-2013:

«Дорога», режисер М.Ксьонда

(Номінанти: «Дорога», режисер М.Ксьонда, «Помин», режисер І.Цілик, «Уроки української», режисер Р. Батицький)

Найкращий ігровий фільм 2013:

«Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв

(Номінанти: «Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв, «Креденс», режисер В. Васянович, «F 63.9 Хвороба кохання», режисери А. Дем'яненко, Д. Томашпольський)

Найкращий фільм 2013:

«Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв

(Номінанти: «Хайтарма», режисер А. Сейтаблаєв, «Металобрухт», режисер Д.Глухенький, «Лариса Кадочникова. Автопортрет», режисери Л. Кадочникова, Д.Томашпольський)

 Кіноосвіта завжди була  одна з найістотніших складових медіаосвіти і її точкою відліку. Редакція нашого порталу рекомендує вам і вашим вихованцям подивитись перший мюзикл для дітей, який був створений за часи незалежності України жанрової і динамічної картини– надзвичайно  (він зараз доступний в прокаті) – «Трубач» ( режисер А. Матешко).

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram