info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Відбудеться VІ форум українських і польських науковців «Освіта для сучасності»

10.09.2015  

14–16 вересня 2015 року Національна академія педагогічних наук України і Комітет педагогічних наук Польської академії наук на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова в м. Києві організовує VI форум українських і польських науковців «Освіта для сучасності»

У ході форуму обговорюватимуться такі теми: філософські засади сучасної педагогіки; гуманістична педагогіка: минуле, сьогодення, майбутнє; перспективи розвитку державної освітньої політики; стратегія розвитку педагогічної освіти в умовах суспільства знань; методологія досліджень проблем освіти в умовах сучасних цивілізаційних змін; психопедагогічні засади професійного розвитку підготовки вчителя; тенденції розвитку систем неповної освіти в умовах євроінтеграційних процесів; становлення порівняльної педагогіки у полікультурному просторі сучасної освіти; інформаційно-комунікаційні технології у формуванні освітнього простору.

У форумі візьмуть участь: голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, президент НАПН України Василь Кремень, ректор НПУ імені М. П. Драгоманова Віктор Андрущенко понад 40 науковців  зарубіжних країн.

Науково-методичні рекомендації, опрацьовані під час заходу, будуть надіслані до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Міністерству освіти і науки України, іншим зацікавленим органам виконавчої влади та громадським організаціям, а також науково-дослідним інститутам для можливого врахування у планах роботи.

За результатами проведення VI форуму українських і польських науковців «Освіта для сучасності» очікуються спільні дослідження, міжнародні і національні конференції й методологічні семінари, видання наукових і науково-методичних праць, а також підручників і навчальних посібників. Проведення наступного VIІ Форуму українських і польських науковців планується у вересні 2017 року  в Республіці Польща.

 

15 вересня об 11.30 год. (вул. Пирогова, 9, ЦК НПУ імені М. П. Драгоманова, ауд. 232) відбудеться ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКИХ І ПОЛЬСЬКИХ НАУКОВЦІВ.

Учасники прес-конференції

Від України:    

  • Василь Кремень, доктор філософських наук, професор, дійсний член НАН України і НАПН України. Президент Національної академії педагогічних наук України, президент Товариства «Знання» України.
  • Віктор Андрущенко, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАН України, дійсний член НАПН України, ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, президент Асоціації ректорів педагогічних університетів Європи.
  • Неля Ничкало, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України.

 

Від Республіки Польща:

  •        Франтішек Шльосек,  професор, доктор хабілітований, голова наукового товариства «Польща-Україна», директор Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжегожевської у Варшаві, іноземний член Національної академії педагогічних наук України.
  • Стефан Квятковскі, професор звичайний, доктор хабілітований,  віце-президент Комітету педагогічних наук Польської академії наук, проректор з науки Академії спеціальної педагогіки імені Марії Ґжегожевської у Варшаві, іноземний член Національної академії педагогічних наук України.
  • Зигмунд Вятровскі – професор звичайний, доктор хабілітований, директор Інституту Вищої Економічно-Гуманістичної Школи, Вроцлав. 

 

Акредитація журналістів триває до 16:00 год., 14 вересня 2015 року за електронною адресою: pressa@npu.edu.ua або телефонами: (044) 235-20-98, 096-95-08-418 .

Контактна особа: Людмила КУХ

керівник прес-служби НПУ

096-95-08-418

pressa@npu.edu.ua

Історичні аспекти українсько-польських взаємовідносин у сфері

освіти та соціальних комунікацій

Співпраця НАПН України з Комітетом педагогічних наук Польської академії наук на виконання положень відповідної Угоди є багатоаспектною і взаємовигідною. Науковими установами НАПН України укладено угоди про співпрацю з вищими навчальними закладами та науково-дослідними інститутами Республіки Польща, на виконання положень яких здійснюються наукові дослідження за такими напрямами: філософія розвитку освіти і педагогічної науки в умовах євроінтеграційних процесів; методологічні засади розвитку громадянського суспільства; патріотичне виховання учнівської і студентської молоді; педагогіка праці; педагогіка неперервної професійної освіти; педевтологія; освіта дорослих; порівняльна професійна педагогіка тощо.

З 1998 року видається українською і польською мовами  щорічник «Професійна освіта: педагогіка і психологія». Вже побачив світ ХV випуск часопису. В Україні проведено понад 30 циклічних міжнародних конференцій за участю польських учених, за результатами роботи яких видано збірники наукових праць. Відбулися презентації перекладених польською мовою наукових праць українських вчених й українською мовою наукових праць польських дослідників: «Філософія освіти», «Професійна освіта в Польщі та Україні в світлі змін», «Філософія педагогічної майстерності», підготовлено унікальне видання «Semper in altum. Zawsze wzwyż (Завжди вгору)», присвячене 90-річчю від Дня народження Яна Павла ІІ, у підготовці якого взяв участь міжнародний колектив авторів. Вісім громадян Польщі є іноземними членами НАПН України і чотири – почесними докторами (HONORIS CAUSA) НАПН України. Упродовж останніх років активно працює Міжнародне наукове товариство «Польща - Україна», яке очолює професор, доктор хабілітованих, директор Інституту педагогіки Академії спеціальної педагогіки імені М.Гжегожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України Франтішек Шльосек.

У травні 2011 року на IV Українсько-польському форумі було презентовано проект «Науковий дебют – 2011. Сталий розвиток». Мета проекту полягає в залученні студентів до інноваційної наукової діяльності, формуванні в них критичного мислення в процесі самостійного наукового пошуку та підготовці авторської статті з проблем сталого розвитку. Організатори проекту – Бюро професора Єжи Бузека, колишнього Голови Європейського Парламенту, депутата Європейського Парламенту від Республіки Польща в м. Рацібож, Національна академія педагогічних наук України, Академія спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві та Державна вища професійна школа у м. Рацібож, Вища менеджерська школа у Варшаві. Уперше українські студенти, завдяки ініціативам депутата Європейського Парламенту проф. Єжи Бузека, отримали можливість конкурувати на європейському рівні з науковими працями, присвяченими проблемам сталого розвитку.

З 2005 року, раз на два роки почергово, в Україні та Польщі проводяться польсько-українські/українсько-польські наукові форуми, під час яких відбувається презентація наукового доробку польських і українських науковців. У вересні 2013 року, на базі Педагогічного університету ім. Комісії народної освіти в Кракові відбувся V Польсько-український форум «Інтердисциплінарність педагогіки та її субдисциплін», що проводився під патронатом НАПН України, Комітету педагогічних наук Польської  академії наук і Міжнародного наукового товариства «Польща-Україна». 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram