У СУМАХ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДИТЯЧУ ГАЗЕТУ, СТВОРЕНУ ШКОЛЯРАМИ

11 серпня 2015 року презентували першу міську дитячу газету «Твої Суми», авторами якої стали учні 8-11 класів, учасники Дитячої літньої школи журналістики. Організаторами заходу виступили ГО «Молодіжна медіа-спілка (ММС)», Агенція промоції Суми та Сумський Палац дітей та юнацтва за підтримки NED. Протягом тижня школярі вивчали основи журналістики, спілкувалися з професійними сумськими журналістами, брали інтерв’ю, працювали з документами, робили опитування, писали власні матеріали та розбиралися з програмами для верстки та дизайну, щоб подарувати сумчанам газету власного виробництва.

 


 

«Ми намагалися створити для дітей трохи екстремальні умови, для того, щоб вони зрозуміли, як насправді влаштована журналістика, − говорить  організатор і тренер школи, голова ГО «Молодіжна медіа-спілка (ММС)» Марина Осюхіна, − у вівторок кожен отримав своє завдання, у середу – взяв інтерв’ю чи провів опитування, попрацював з іншими джерелами, у той же день написав матеріал, а в четвер учасники школи вже зверстали газету. Ту саму, яку ми сьогодні презентуємо».

Освоєння мистецтва інтерв’ю

 

Назву «Твої Суми» й підзаголовок «у 360 життя тільки починається» придумали самі діти. Оскільки газета присвячена здебільшого сумській молоді, назву було обрано неформальну й легку. Не змогли оминути увагою й ювілей міста, однак школярі впевнені, що не зважаючи на визначну дату, усе найкраще в житті міста ще попереду.

«Кожен день школи відрізнявся від попереднього програмою та емоціями. Це і хвилювання, й переживання, й велика насолода після того, як ти закінчив свій матеріал, і відповідальність за фінальний результат, − ділиться учасниця школи Яна Метенко, − проект − це найяскравіша подія мого літа, і я впевнена, що кожен з учасників зі мною погодиться».

Так проходили заняття з місцевими професіоналами сфери журналістика

 

 

Створення газети – не основна мета Дитячої літньої школи журналістики. Організатори наголошують, що надзвичайно важливими є медіаосвітня та профорієнтаційна функції школи, що сприяють кращому розумінню медіа, дають дітям основні знання та навички роботи з інформацією, уміння відділяти факти від коментарів, правду від брехні.

«Знання, отримані в школі журналістики, були надзвичайно корисними, − наголошує один з учасників ДЛШЖ Юрій Губар, − я навчився спілкуватися з незнайомими людьми, дізнався, як треба перевіряти інформацію, а також про стандарти в журналістиці, яких варто дотримуватися кожному професіоналові. Після навчання я зрозумів, що робота журналіста – дуже цікава, але складна та відповідальна».

Екскурсія до типографії "Папірус"  

 

Учасники та організатори зазначають, що мають ідеї ще на багато випусків газети і впевнені, що місту дуже потрібне видання, створене дітьми для дітей. Відкритим є лише питання фінансування, що є наразі єдиною перепоною для подальшого випуску «Твоїх Сум».

Загалом учасники Дитячої школи журналістики говорять, що надзвичайно цінним для них було спілкування одне з одним, адже всіх їх об’єднують спільні інтереси, мрії, захоплення й цілі. Подорож безмежним світом журналістики діти продовжать восени у межах роботи гуртка журналістики  Сумського Палацу дітей та юнацтва.

Погортати газету можна за посиланням>>>

Фото п’ятиденної школи>>> 

Коментарі учасників>>>